menu 0

Duomamas je česká rodinná firma. Specializujeme se na funkční oblečení pro děti a jejich maminky hlavně proto, že jsme sami rodiči malých potomků.

Funkční materiály jsou vhodné pro děti atopiky i alergiky. Jsou velmi jemné, nejvyšší kvality, vysoké gramáže. Údržba není složitá, zvládnete ji doma. Funkční materiály jsou samočistící, není nutné je často prát.

Šijeme zejména z přírodních materiálů - bambusu a merina. Obě látky jsou vhodné pro děti i dospělé. V zimě hřejí, v létě chladí a na dotek překvapí svou jemností. Díky tomu, že se jedná o antibakteriální materiály, není potřeba je často prát. Také jsou antimikrobiální, což znamená, že pot odvádí od těla a nemnoží se zde nevhodné bakterie.

Jako firma se zasazujeme za maximální respektování principů fair trade. Zajímáme se o ekologické a etické standardy dodržované při samotném výrobním procesu látek. Šijeme zde v Čechách za plnohodnotné ceny.

 

Bambus je totiž čyřikrát savější než bavlna. Bambusová viskoza je na omak jemná, hladká, chladivá, ale zároveň v zimě zahřeje. Díky nízkému podílu elastanu (5-10%) naše výrobky drží tvar a nevytahují se.

Merino vlna je druh ovčí vlny s mnoha přednostmi. Tou hlavní je termoregulace – v létě chladí, v zimě hřeje. Je prodyšná a odvádí vlhkost od těla. Oblečení je tím pádem suché, ale stále hřeje. Merino je přirozeně hypoalergenní, antibakteriální a má samočistící vlastnosti. Také chrání proti UV záření. K merino vlně není potřeba přidávat příměsi udržující elasticitu, sama v sobě má tyto vlastnosti, aniž by docházelo k vytahávání.

Naše merino je velmi jemné, je vhodné i pro velmi citlivou pleť a atopickou kůži. Také splňuje etické normy výroby (mulesing free - nedochází k znetvoření ovcí, eticky šetrné získávání vlny, nedochází ke zranění ovcí, jehňat).

Látky a potřeby kupujeme pouze od ověřených dodavatelů z České republiky. Naše švadleny jsou také místní. Všechny materiály splňují nejpřísnější normy pro děti od narození a mají atest Oeko-TexⓇ standard 100, I. třídy - oděvy pro děti do věku tří let. Střihy jsme pečlivě testovali na sobě a vlastních dětech. Naše kolekce je dostupná v mnoha barvách a pro svou jednoduchost se hodí ke všemu.