Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

O porodech...

 

Těch mých :-D

 

V české společnosti se hojně diskutuje o tématu domácích porodů a porodů vůbec. Nedávno dokonce vznikl průzkum, který jasně ukázal, že většina žen se uchyluje k porodům doma proto, že byly zklamány v porodnicích, že utrpěly trauma. I u mě to tak bylo.

Mám tři syny, všichni se narodili přirozeně a troufám si říct, že i krásně. Díky Bohu! Přesto jsem nebyla s péčí v porodnici spokojena.

První syn se narodil před osmi lety v porodnici v Podolí. Ač jsem byla informována, měla porodní přání, porod neprobíhal zcela dle mých přání. I když se místní porodní asistentka snažila, nezapomenu na nepříjemnou paní doktorku v závěru. Co mě ale šokovalo, bylo oddělení šestinedělí. O jakékoli péči laktační poradkyně nemohla být řeč. Byla jsem na nadstandardním pokoji, který ale neměl mnoho společného ani se standardem. Nevyhovujíc , rozvrzaná postel aplesnivá sprcha jsou jen jedny z příkladů. To, že sestra přijde, vezme vaše miminko bez vašeho souhlasu a prostě ho odnese, bylo skoro na denním pořádku. Jednání s matkou jako s nesvéprávnou.

Druhý porod jsme si tedy již plánovala doma. Bohužel, porodní asistentka nerespektovala mé přání a na poslední chvíli mě odvezla opět do Podolí. I zde s zopakoval stejný scénář. Porod byl tak rychlý, že naštěstí nedošlo k lékařským zásahům, byla mi umožněna i poloha, kterou jsem já chtěla. Takže porodnímu týmu jsme nemohla nic vytknout. Ale zase to oddělení šestinedělí. To je vážně k pláči. Absolutně nerespektující a neprofesionální (výživová poradkyně - sestra se mě přišla například, coby celiaka, zeptat, zda je rýže bez lepku). K obědu guláš, k snídani melta a rohlíky, přestože jsem měla v kartě červeným písmem napsáno celiak.

Třetí syn se už narodil doma. Shodli jsme s mým mužem, že tak klidný porod a úžasnou péči porodní asistentky by si zasloužily všechny ženy.

Jsem nesmírně ráda, že tu jsou možnosti vzdělání pro budoucí i stávající rodiče, jako třeba Festival o těhotenství, porodu a rodičovství. Více - Respekt k porodu.

Protože právě na základě informací zkušených žen z oboru jsem se propracovala já osobně k nádhernému porodu. Přála bych tak krásný zážitek každé ženě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK