Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

tip na výlet


Staré Hrady


Máme rádi strašidla, strašidlá, strašidlááá, tulivá i ta strašlivááá...

... a proto jsme se za nimi vydali do Starých Hradů. Kousek od Kopidlna, v nenápadném komplexu hradu a zámku totiž přebývá spousta strašidýlek, čertů, vil, čarodějů, obrů a draků. Prchali před lidskou zlobou a tady, na místě opředeném mnoha pověstmi, našli svůj domov.

Nejdřív se schovávali v hradním sklepení, ale upřímně, nebylo to pro ně moc pohodlné. Takovým čerticím z toho vlhka pěkně loupalo v kříži. A tak se někteří ze sklepních obyvatel rozhodli přestěhovat na vyhřátou půdu.

Jsou to strašidláci pěkně společenští a s ničím nedělají tajnosti. Každému, kdo v dobrém zabuší na vrata hradu, rádi ukáží co umí, co je baví i nebaví.

Podívat se za nimi můžete do sklepa i na půdu, ukáží vám hrad i zámek a nemyslete si, vždycky se vás ujme nějaký člen domácnosti, provede vás a pobaví.

My jsme začínali prohlídkou Čarodějné bestioly, hned potom se nás ujala čertovská mistryně v létání, aby nás naučila základy létání na koštěti a nakonec jsme, s větrem ve vlasech, vyběhli po mnoha schodech na návštěvu půdních obyvatel.

 

Staré Hrady jsou v soukromých rukou od roku 2007. Jejich majitelé je postupně obnovují a poutavým způsobem přibližují historii zejména dětem. Staré Hrady žijí nejen stálými, průběžně se rozšiřujícími, expozicemi, ale také celoročně množstvím akcí.

Staré Hrady jsou součástí projektu Skřítek Grátiska.


Více se dozvíte na www.starehrady.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK