Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

Bonding deka a její využití

 

Zahřejte své miminko vhodnou přikrývkou

bonding

O bondingu a jeho důležitosti se můžete dočíst v předešlém článku na blogu. Tady vám popíšeme další způsoby použití naší dečky. Tu vám nabízíme ve dvou variantách - zimní s merinem a bambusem a letní s bambusem a bavlnou. Všechny materiály jsou určené pro děti od narození. Barva deky je pouze červená, vínová stejně jako děloha matky.

 

Jako dečka do kočárku, kolébky, postýlky

Díky její velikosti vydrží několik měsíců, je jemná, materiály merino a bambus jsou funkční. Víte tedy, že se vaše miminko nepřehřeje a nezpotí. Deku nemusíte často prát, stačí ji vyvětrat. Bambus i merino jsou antibakteriální. Bambus má výborné savé vlastnosti. Odvádí pot od těla. Naše bambusová viskoza je vysoké gramáže, pruží díky nízkému podílu elastanu. Merino je termoregulační, skvěle odvádí vlhkost od těla, hřeje, i když je vlhká. Merino vlna má samočistící vlastnosti.

Používáme jen přírodní atestované materiály. Kupujeme je v českých pletárnách. Dbáme na fairtrade obchod.

 

 

Jako zavinovačka

Ke článku bude fotonávod, jak na to … :-)

Zavinování děti uklidňuje, připomíná jim prostředí v děloze. Miminkům těsné zavinutí připomene malé prostory v děloze. Zavinování s rukama podél těla (nožičky můžou prokopávat, je to vhodné kvůli vývoji kyčlí). zabraňují miminkům úplně ztratit sebekontrolu (zkuste se pořádně Zavinování pomáhá při kolikách. Na bříško dejte dítěti teplý obklad. Nebo noste v šátku či nosítku.

 

Zavinování je staré jak lidstvo samo. Miminko pokládejte na bok, kdyby si ublinklo, neudusí se.

 

Návod na zavinutí: (dle Harveyho Karpa)

Miminku dejte ruce podél těla. Nedělejte to násilím.

Pevně převiňte přes miminko pravý nebo levý cíp zavinovačky tak, aby ruka byla napevno u těla. Když je zavinovačka delší, klidně okraj zastrčte pod miminko.

Potom přehněte spodní okraj. Nechte nohy volnější, aby mohlo prokopávat. Mělo by mít nožičky doširoka rozevřené, vhodná poloha kvůli kyčlím.

Přehněte napevno druhý okraj (opět ruka podél těla) a zavinovačku držte.

Nakonec celou zavinovačku převiňte stuhou. Začnete na hrudníku miminka, kam položíte stuhu v polovině. Potom přetáhněte stuhu pod miminko (postupujete směrem dolů), nad miminko a pod, kde stuhu zavážete na mašli. Měli byste skončit někde u stehen. Tím se celá zavinovačka zpevní a utáhne. Miminko pokládejte vždy na bok.

 

Bonding deka po porodu a v porodnici

Přikryjte jím své čerstvě narozené miminko, které vám položí porodní asistentka na břicho). Vy hřejete miminko zespodu a dečka zvrchu. Červená barva ho uklidní. Materiály jsou prodyšné, antiseptické, antibakteriální. Prostě jak stvořené na čerstvě narozené miminko.

Dečku můžete použít i v inkubátoru, pokud to personál porodnice povolí.

 
bonfing bonfing
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK