Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

Repelent pro děti i miminka


Abychom se vyhnuli zbytečným chemikáliím, které mohou u dětí nadělat více škody než užitku, nalezli jsme čistě přírodní repelent.

Repelent na klíšťata

Znáte to, opadne sníh a už aby se člověk bál klíšťat. S dětmi chodím hodně ven, žijeme u lesa. V létě jsme tam celé dny, vítáme chládek a klid. Na podzim zase nechávám kluky klidně prohrabat pár hromad listí.

Dlouho jsme sháněla přírodní repelent na děti. Ráda používám od Justu, je ale docela drahý. Nakonec jsem si začala vyrábět vlastní. Když se rozdělím o éterické olejíčky s několika kamarádkami, vyjde levně. Pro děti je bezpečný. Přesto ho ale stříkám hlavně na oblečení. Znáte to, děti se rády stříkají samy. Repelent obsahuje alkohol, nesmí se dostat do očí. Tak to chce dávat na děti pozor při aplikaci.

A jak na něj:
Smíchejte 100 ml vysokoprocentního alkoholu (koupíte třeba zde)
5 kapek éterického oleje hřebíčku
5 kapek éterického oleje pačuli
5 kapek éterického oleje levandule
5 kapek éterického oleje cedru
(Oleje kupuju od www.nobilis.cz - česká firma)Směs vlijte do rozprašovače (kupuju zde - http://www.kosmetickesuroviny.cz/Lahvicka-50-ml-rozprasovac-modra-d351.htm) U dětí raději stříkejte na oblečení, na kůži by je to mohlo dráždit. U dospělých na zápěstí a místa, kde pulzuje krev. Netřete o sebe. Nechte pouze zaschnout.

Repelent můžete použít i v domácnosti. Nastříkejte jej na závěsy, záclony a kousek látky či perlan u okna a dvěří. Nebudete mít komáry.


Tip proti komárům

Jednoduchý a přesto účinný. Dejte do skleničky s vodou (asi na 1dcl) půlku pytlíku celého hřebíčku, pak nakapte pár kapek éterického oleje levandule, promíchejte. Dejte v létě k oknu. A budete bez komárů. Pozor, ať směs nevypijí děti! Musíte každý týden měnit a obnovovat. Skvělé je, že můžete dát do místnosti, kde spí těhotné i malá miminka.


 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK