Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

tip na zábavu

Animované pohádky, které nás baví

 

Máte děti ve věku čtyři až osm let? Třeba se vám bude hodit seznam z naší dětské filmotéky. Známé i méně známé pohádky, které zaujmou možná i vás, rodiče.

 

Nebudu tu psát o Ledovém království nebo jiných animovaných hitech ze studií typu Disney nebo Dreamworks. Všichni ještě vykřikneme „brrr“, když se řekne Olaf.

U nás je hodně oblíbeny Můj soused Totoro. Znáte pohádky z japonského Studia Ghibli? Ne? Pak to musíte napravit. My je milujeme! Po Čarodejce Kiki se dokonce jmenuje naše kočka.

Dalšími evergreeny jsou Ponyo z útesu, Laputa nebo oscarová Cesta do fantazie. Pro starší jsou skvělá ekologická dramata Náušika z větrného údolí nebo Princezna Monokoke.
A celkem nová pohádka – Mirai, dívka z budoucnosti.

Klukům určitě doporučím film Tintinova dobrodružství (2011). Je to skoro akční film, takže spíš pro starší. Příběh podle kultovního belgického komiksu je animovaný na základě živých herců. Existuje ale i kreslený seriál a na ten mohou koukat všichni.

Dalším milým filmem je britský Paddington. Moc hezky udělaná pohádka.

Z ostrovní produkce ale jednoznačně preferujeme tvorbu studia Aardman. Mají na svědomí legrace jako Wallace a Gromit, Ovečka Shaun, Slepičí úlet, Piráti, Pračlověk. suchbritský humor i pro dospělé. Takze padáme ze sedačky spolu s dětmi.

K tomu u ještě třeskutě humorná adaptace Romea a Julie - Gnomeo. K čaji s mlékem se hodí Spláchnutej, ale i Králíček Petr. To je v Británii velmi oblíbená předloha a film se, myslím, povedl.

Z druhé strany lamanšského průlivu trochu složitě přilétá francouzská klasika Asterix a Obelix. Komiksy milujeme. Poslední dva animované filmy Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, Sídliště bohů jsou super. Ale nemám ráda ty starší verze (z osmdesátých let) Mluví se tam sprostě (padají běžně výrazy jako debil, kretén). O hraných filmech s Depardieuem ani nemluvě.

Fantastický pan Lišák od Wese Andersona je spíš novodobá pohádka - trochu jiná, divná, estetická,stylová,intošská... Je to jako s olivami, musíte tomu přijít na chuť. Ale dětem se to líbí. Aby ne, lišák je fantastický!

V novodobém českém rybníčku je někdy těžké lovit. Ale našli jsme perly, jako Chaloupka na vršku a pak (spíš klukovské) klasiky jako Cesta do pravěku, Baron Prášil, Vynález zkázy, Čarodějův učeň. Mach a Šebestová k tabuli a další Večerníčky, Zahrada od Trnky.

Zvláštní místo u nás zaujímají Brendan a tajemství z Kellsu a Píseň moře. Nádherně dojemné pohádky irského Tomma Mooa s podmanivou hudbou od génia Bruna Coulaise.

A jaké jsou vaše tipy?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK