Krásné a funkční prádlo pro miminka i starší děti. Aby se děti nepotily a mohly si hrát.

menu 0

tip na výlet


S dětmi do Vídně


Začíná čas výletů a pro inspiraci oprášíme
naší podzimní cestu do Vídně.

Jet s dětmi na výlet do města je trochu komplikované. Líbí se jim odlišné věci než dospělým, spousta vjemů je rychle unaví. Navíc, město muže byt nehostinější než pustina bez lidí.

Vídeň je ale přívětivá ke všem a tak jsme vyrazili!

Myslím, že Vídeň lze považovat za starší a vyspělejší sestru Prahy. Čtyřhodinova cesta se s dětmi sice protahne na cele odpoledne,ale to k výletům patří.

Rakouské hlavní město je proslulé svou vysokou úrovní života a z toho vyplývá koncentrace atrakcí nejen pro dospělé. S dětmi lze zajít například do Albertiny, galerie umění nebo rovnou navštívit Muzejní čtvrť. Tam najdete také dětské muzeum Zoom, ve kterém mohou malí, velcí i nejmenší zkoušet své dovednosti a učit se.

Pokud je dostatečně teplo, Vídeň je příjemná na bloumání a procházky. Dobrá zmrzlina na Schwedenplatz na nábřeží Donaukanal zaručeně osvěží.

A samozřejmě ani my jsme neodolali návštěvě Prateru. Z kabiny obrovského kola je překrásný výhled na celé město. Doporučuju tam jít brzy dopoledne a pokud nejste fanoušci pouťových vylomenin, rychle proběhněte k východu. Je to past na děti a peněženky jejich rodičů.

Vídeň, jako kosmopolitní město, nabízí dostatečně množství různých nahlédnutí do světové kuchyně. Ale samozřejmostí musí byt pečené kaštany (na podzim), svařák nebo káva a buchty.

Cesta zpět domu je, podle vašich možnosti, ideální přes Mikulov. Je to příjemná zastávka treba na oběd.

Výlet do Vídně se nám opravdu vydařil, mohu vřele doporučit. Dětem se vše líbilo a navíc spousta pokladů zůstala k objevování na příště.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK